Rodzaje bram wjazdowych


Bramy wjazdowe stanowią element ogrodzenia wokół nieruchomości mieszkalnej lub przemysłowej. Zamawiając taką konstrukcję, należy zatem dopasować ją do charakteru obiektu, jego lokalizacji oraz stylu.

Bramy przesuwne i skrzydłowe

Ze względu na sposób otwierania bramy wjazdowe możemy podzielić na przesuwne i skrzydłowe. Obecnie, zwłaszcza w miejscach, gdzie wyjazd jest bezpośrednio na ulicę lub podjazd jest krótki, najczęściej wybierane są modele przesuwne. Po otwarciu zajmują niewiele miejsca, nie ingerują w przestrzeń. Skrzydła umieszcza są na rolkach, co sprawia, że po uruchomieniu przesuwają się wzdłuż linii ogrodzenia. Napędzane elektrycznie i sterowane zdalnie, są niezwykle komfortowe w obsłudze.

Drugim rodzajem są bramy uchylne, zwane też skrzydłowymi. Wymagają nieco większej przestrzeni po otwarciu, ale wyglądają przy tym niezwykle spektakularnie. Podobnie jak modele przesuwne, mogą być napędzane elektrycznie i sterowane bez wysiadania z samochodu.

Dla domu i przemysłu

Bramy wjazdowe firmy Profess to rozwiązania dla obiektów mieszkalnych i przemysłowych. Pierwsze muszą być równie estetyczne co trwałe, natomiast w drugich priorytetem jest solidność. Celami, które przyświecają nam przy tworzeniu każdego z produktów, to:

  • zabezpieczanie nieruchomości i przynależnego do niej obszaru,
  • ochrona przed wandalami i złodziejami,
  • ozdoba posesji.
Aby bramy spełniały swoją rolę, muszą być wykonane z odpowiednich materiałów. Za ich bezawaryjne działanie i odporność na korodowanie odpowiada metoda Duplex — proces cynkowania ogniowego, a następnie etap nakładania warstwy lakierów poliestrowych metodą proszkową.  Uzyskane efekty są trwałe i estetyczne, a kolor wybierany z palety RAL.