Ogrodzenie panelowe jest ogrodzeniem systemowym, składającym się z gotowych elementów: paneli ogrodowych i słupków stałych. Cechuje się łatwością montażu oraz trwałością i odpornością na korozję, gdyż poddawane jest procesowi cynkowania ogniowego i malowania proszkowego. Przekonajmy się, czy warto inwestować w ogrodzenie panelowe?

Szerokie możliwości

Ogrodzenia panelowe produkowane są z metalowych prętów, zgrzewanych na przecięciach. Występują w wersji 2D oraz 3D. Ogrodzenia panelowe typu 3D wytwarzane są z pojedynczego pręta z oczkami prostokątnymi i wzmocnieniami w postaci przetłoczeń. Do tego typu stosuje się druty Fi 4 oraz Fi 5. Z kolei ogrodzenia panelowe typu 2D produkowane są z podwójnych drutów pionowych oraz pojedynczych poziomowych. Pręty do ogrodzeń 2D dostępne są w dwóch rodzajach grubości: 6/5/6 oraz 8/6/8. Oba rodzaje rozwiązań montowane są w jednakowy sposób. Elementy montuje się systemowo do stalowych słupków o wymiarach 60x40 i przykręca złączkami lub śrubami. Słupki mogą być betonowane w gruncie lub posiadać specjalistyczne podstawy do kotwiczenia w przygotowanym podłożu. Poza rodzajem ogrodzenia panelowego, można wybrać również metodę zabezpieczenia antykorozyjnego. Oba typy – 2D oraz 3D – występują w wersji ocynkowanej lub ocynkowanej i malowanej proszkowo. Dodatkowo, możemy wybierać spośród szerokiego zakresu dostępnych kształtów i kolorów, co umożliwia wizualne dopasowanie do reszty ogrodu. Ogrodzenia panelowe mogą być kryte, z prześwitami lub ażurowe, co pozwala na wybór dowolnego wzoru, zgodnego z indywidualnymi potrzebami.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Łatwy montaż ogrodzeń panelowych to duża oszczędność czasu. Pozwala nawet na zamówienie ogrodzenia przez internet, nie ruszając się z domu, a następnie samodzielne go złożenie. Ze względu na zastosowanie cynkowania ogniowego i malowania proszkowego, ogrodzenia panelowe nabierają właściwości antykorozyjnych, nie wymagają zatem czasochłonnych zabiegów konserwujących i rewitalizujących. Są trwałe, stabilne i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne – dzięki tym zaletom zyskujemy pewność, że będą nam służyć lata. Są jednocześnie rozwiązaniem ekonomicznym – w przypadku konieczności dokonania drobnej naprawy, można bez problemu wymienić pojedynczy element. Dodatkowo, ogrodzenia takie są uniwersalne, bo można je montować nawet do słupków, które już stoją na posesji, występują również w opcji z cokołem lub bez. Ogrodzenia są minimalistyczne i przy rozsądnym nakładzie finansowym, pozwalają na stworzenie ciekawego efektu wizualnego, między innymi poprzez wyeksponowanie roślin ogrodowych.