Charakterystyka i walory ogrodzeń metalowych

Główne typy

Dostępne na rynku ogrodzenia metalowe dzielą się przede wszystkim na dwa główne typy:

- Ogrodzenia kute, które wykonywane są w zakładach kowalskich z najbardziej szlachetnego materiału, jakim jest stal. Bardzo często powstają na indywidualne zamówienie, ich wzór może być wybrany przez klienta i dzięki temu dobrze dopasowany do charakteru domu oraz wyglądu całości działki. Tego typu ogrodzenia wyróżniają się stabilnością, masywnością oraz wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, wymagają jednak dobrze zrobionej i głębokiej podmurówki. Dzięki swojej solidności bardzo dobrze chronią przed wtargnięciem na posesję nieproszonych gości.

- Ogrodzenia panelowe, których elementy stalowe bądź aluminiowe dostępne są w dużych sklepach budowlanych. Konstrukcje tych ogrodzeń składają się ze specjalnych modułów osadzonych w ramie, które mogą być wykonane z siatki lub przęseł. W przypadku ogrodzeń posesji prywatnych lepszym wyborem jest zdecydowanie się na przęsła, które wyróżniają się ładniejszym wyglądem i wieloma wzorami, wśród których można wybrać najlepiej dopasowany do charakteru naszego domu.

Oba rodzaje ogrodzeń dobrze zabezpieczają naszą posesję przed włamywaczami i wyróżniają się solidnością. Jeśli nie zostały ocynkowane podczas produkcji, po montażu należy jak najszybciej pokryć je preparatami zapobiegającymi rdzewieniu i zapewniającymi ich ładny wygląd na długi czas. Droższe z wymienionych dwóch rodzajów są ogrodzenia kute, ale można zamówić je w dowolnym wzorze i zdecydować się na materiały wysokiej jakości, co zagwarantuje ich wieloletnią trwałość i estetykę.