Jak wybrać najlepszą bramę przesuwną?


- Brama szynowa, której skrzydło ma długość podobną do szerokości wjazdu i przesuwa się na rolkach po szynie zamontowanej w podłożu.

- Brama samonośna, której skrzydło wyposażone jest w przeciwwagę, a więc jest dłuższe niż szerokość wjazdu, ale przesuwa się ponad przejazdem, dzięki czemu jest bardziej funkcjonalne i łatwiejsze w eksploatacji niż w przypadku bram szynowych.

Przydatne wskazówkiPrzede wszystkim musimy ustalić, gdzie będzie wjazd i jakiej jego szerokości potrzebujemy, a w związku z tym dopasować wielkość bramy, pamiętając także o dodatkowym miejscu na jej otwierające się skrzydło. Przyjmuje się, że jeśli mamy typowy wjazd na posesję ustawiony prostopadle do ulicy, to jego minimalna szerokość wynosi 4 metry. Przy bramach przemysłowych brama powinna być odpowiednio szersza, aby bez kłopotów mogły nią wjechać wszystkie pojazdy.

Drugim równie istotnym elementem jest ustalenie, jak często brama będzie otwierana, ponieważ jeśli będzie to więcej niż 6 razy dziennie, to niezbędne staje się wybranie modelu o podwyższonej trwałości i konstrukcji, która wytrzyma obciążenia większe od standardowych.

Kolejne równie ważne wybory to wygląd bramy, który musi współgrać ze stylem całości ogrodzenia, trwałe zabezpieczenia antykorozyjne, a także wybór najlepszego producenta. Brama przesuwna to produkt na wiele lat, dlatego nie warto na nim oszczędzać, ale zdecydować się na wytwórcę mającego już pewną tradycję na rynku i polecanego przez wielu klientów, dzięki czemu mamy większą pewność wysokiej jakości zakupionego produktu i łatwiejszy dostęp do pomocy w razie wystąpienia jakiejkolwiek awarii.