BLOG

drewniane ogrodzenie
Ogrodzenie posesji pełni wiele różnych funkcji. Przede wszystkim wytycza granice działki i chroni ją przed wizytami nieproszonych gości. Ogrodzenie może też zapewniać prywatność osobom przebywającym na posesji, lub odwrotnie – pięknie eksponować dom i to, co dzieje się wokół niego. Na jaki rodzaj ogrodzenia powinny zdecydować się osoby, które nie przepadają za ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów? Sprawdźmy!

wysokie ogrodzenie
Ogrodzenie stanowi integralną część posesji, nieruchomości i oddziela prywatną własność, chroni przed wścibskimi spojrzeniami czy nieproszonymi gośćmi na naszej działce. Jest to z pewnością element zapewniający poczucie bezpieczeństwa. Poznajmy więc przepisy, które w obliczu prawa regulują stawianie ogrodzenia.

ogrodzenie domu
Ogrodzenie jest bardzo ważnym elementem każdej posesji. Stanowi zabezpieczenie przed wejściem niepowołanych osób, a także wizytówkę określonego domu. Ogrodzenia wytwarza się z różnych materiałów. Jest to zasadniczy czynnik wpływający na koszt inwestycji. Najczęściej wymienia się ogrodzenia drewniane, betonowe, a także stalowe. Sprawdź, z jakim wydatkiem trzeba się liczyć przy zakupie ogrodzenia.

wymiary bramy
Brama wjazdowa to najważniejszy element ogrodzenia na terenie posesji. Stanowi doskonałą granicę oddzielającą prywatny teren od publicznej przestrzeni. Musi być zlokalizowana w odpowiednim miejscu. Istotny jest także model bramy wjazdowej. Dla celów komfortu i celów praktycznych powinna mieć właściwy wymiar. Dowiedz się, jaki rozmiar powinna mieć brama wjazdowa, żeby zadbać o najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Ogrodzenie nowoczesne
Kiedy planujemy wybudować dom musimy sobie zdawać sprawę z tego jak wiele uwagi należy poświęcić elementu ogrodzenia. To właśnie dzięki nim czujemy się bezpiecznie i komfortowo. Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego ogrodzenia? Z całą pewnością w skład ogrodzenia  wchodzi ogrodzenie posesji oraz zastosowanie bramy wjazdowej.

 bramy wjazdowe
Brama wjazdowa to element ogrodzenia, który łączy teren posesji z ulicą. Ze względu na swoją rolę oraz sposób ekspozycji, musi być ona elegancka oraz funkcjonalna. Liczy się jakość jej wykonania, a także bezpieczna i łatwa obsługa. Wyróżniamy bramy wjazdowe do posesji prywatnych przesuwne i skrzydłowe oraz modele przemysłowe. Poznaj ich charakterystykę.

Ogrodzenie panelowe
Ogrodzenie panelowe jest ogrodzeniem systemowym, składającym się z gotowych elementów: paneli ogrodowych i słupków stałych. Cechuje się łatwością montażu oraz trwałością i odpornością na korozję, gdyż poddawane jest procesowi cynkowania ogniowego i malowania proszkowego. Przekonajmy się, czy warto inwestować w ogrodzenie panelowe?

ogrodzenie przemysłowe
Ogrodzenie przemysłowe jest formą zabezpieczenia terenów przemysłowych, hal magazynowych, supermarketów, lotnisk, parkingów, obiektów wojskowych, posesji rekreacyjnych czy składów i placów. Ogranicza dostęp do posesji, ale również wpływa na wizerunek firmy. Powinno się charakteryzować solidnością wykonania, bezawaryjnością i trwałością. Przemysłowe systemy ogrodzeniowe składają się z bram przesuwnych lub rozwiernych, furtek, przęseł i słupków. Jak wybrać odpowiednie i dostosowane do naszych potrzeb ogrodzenie przemysłowe?