BLOG

Ogrodzenie nowoczesne
Kiedy planujemy wybudować dom musimy sobie zdawać sprawę z tego jak wiele uwagi należy poświęcić elementu ogrodzenia. To właśnie dzięki nim czujemy się bezpiecznie i komfortowo. Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego ogrodzenia? Z całą pewnością w skład ogrodzenia  wchodzi ogrodzenie posesji oraz zastosowanie bramy wjazdowej.

 bramy wjazdowe
Brama wjazdowa to element ogrodzenia, który łączy teren posesji z ulicą. Ze względu na swoją rolę oraz sposób ekspozycji, musi być ona elegancka oraz funkcjonalna. Liczy się jakość jej wykonania, a także bezpieczna i łatwa obsługa. Wyróżniamy bramy wjazdowe do posesji prywatnych przesuwne i skrzydłowe oraz modele przemysłowe. Poznaj ich charakterystykę.

Ogrodzenie panelowe
Ogrodzenie panelowe jest ogrodzeniem systemowym, składającym się z gotowych elementów: paneli ogrodowych i słupków stałych. Cechuje się łatwością montażu oraz trwałością i odpornością na korozję, gdyż poddawane jest procesowi cynkowania ogniowego i malowania proszkowego. Przekonajmy się, czy warto inwestować w ogrodzenie panelowe?

ogrodzenie przemysłowe
Ogrodzenie przemysłowe jest formą zabezpieczenia terenów przemysłowych, hal magazynowych, supermarketów, lotnisk, parkingów, obiektów wojskowych, posesji rekreacyjnych czy składów i placów. Ogranicza dostęp do posesji, ale również wpływa na wizerunek firmy. Powinno się charakteryzować solidnością wykonania, bezawaryjnością i trwałością. Przemysłowe systemy ogrodzeniowe składają się z bram przesuwnych lub rozwiernych, furtek, przęseł i słupków. Jak wybrać odpowiednie i dostosowane do naszych potrzeb ogrodzenie przemysłowe?

Ogrodzenia łupane
Ogrodzenie łupane jest systemem ogrodzeniowym o wyjątkowej trwałości i wytrzymałości. Wykonywane jest z pustaków łupanych, wiernie imitujących naturalny kamień. Są to betonowe bloczki elewacyjne o zewnętrznej fakturze łupanej, produkowane na bazie dekoracyjnych kruszyw barwionych. Mają różne wymiary, kształty i kolory co sprawia, że wykonane z nich ogrodzenie posesyjne można dowolnie zaprojektować, zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami klienta.

Ogrodzenia frontowe
Ogrodzenie frontowe jest ważną wizytówką domu jednorodzinnego, dlatego warto dobrze zastanowić się przed jego wyborem. Różnicowanie wyglądu ogrodzenia frontu od jego pozostałych części jest bardzo dobrą praktyką, która podyktowana może być przede wszystkim względami ekonomicznymi. W takim przypadku mniej eksponowane części płotu można wykonać z materiałów niezbyt dekoracyjnych, ale jednocześnie zapewniających bardzo dobrą ochronę przed osobami niepowołanymi czy dzikimi zwierzętami. Dzięki temu ogrodzenie spełnia swoje zadania, a jednocześnie nie kosztuje zawrotnej sumy.

ogrodzenie-metalowe
Elementy ogrodzeniowe wykonane z metalu znajdują zastosowanie do ogradzania posesji prywatnych, publicznych placów i skwerów oraz obiektów użyteczności publicznej. Wyróżniają się wysokim poziomem estetyki i ładnie komponują się zarówno z budynkami, jak i z otaczającymi je drzewami i krzewami.

ogrodzenie-kamienne
Pośród wielu materiałów używanych do tworzenia ogrodzeń posesji kamień jest jednym z najtrwalszych i wyglądających niezwykle efektownie. Jednak jest również dość masywny i dlatego zwykle nie zaleca się go w przypadku posesji o niewielkiej powierzchni. Wtedy lepszym rozwiązaniem staje się zastosowanie kamienia tylko w niektórych elementach ogrodzenia, na przykład w słupkach pomiędzy przęsłami, aby nie stwarzał wrażenia zbytniego przytłoczenia.